Oszczędzaj bez obaw o swoje pieniądze

Gotówka, którą gromadzisz z myślą o przyszłością powinna być wykorzystana w taki sposób by pomnażać swoją wartość. Produkty oszczędnościowe, choć zapewniają niewielkie profity, zachęcają do skorzystania z nich z powodu bezpieczeństwa tej inwestycji. Wpłacając gotówkę na lokatę bankową masz gwarancję wypłaty całej tej kwoty w momencie wygaśnięcia umowy, wraz z naliczonymi odsetkami. Pieniądze odzyskasz także w przypadku zerwania umowy przed terminem, choć nie zawsze oznacza to wypłatę wypracowanych odsetek. Zanim zdecydujesz się na ofertę koniecznie zastanów się w jakim celu odkładasz gotówkę i jak planujesz inwestować te środki przynajmniej w najbliższych miesiącach. Jeżeli chcesz mieć stały dostęp do tych pieniędzy, może warto pomyśleć o założeniu rachunku oszczędnościowego. Jeżeli jednak nie przewidujesz konieczności uszczuplenia swoich oszczędności, możesz więcej zyskać decydując się na lokatę bankową.

Jaką lokatę wybrać?

Oferty banków są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu wybór lokaty może okazać się trudniejszy ale bardziej satysfakcjonujący. Aby podpisać najlepszą umowę koniecznie przemyśl to jakie warunki lokaty będą dla Ciebie najkorzystniejsze. Od wielu miesięcy na najwyższe oprocentowanie mogą liczyć wyłącznie Klienci, którzy są nowymi usługobiorcami i decydują się na lokaty o krótkim terminie. Wciąż dostępne są jednak lokaty jednodniowe czy długoterminowe. Zanim podejmiesz decyzję sprawdź nie tylko wysokość odsetek ale także pozostałe warunki umowy, które mogą mieć równie duży wpływ na ofertę. Zwróć uwagę na to czy zerwanie umowy i wypłata pieniędzy oznacza, że nie otrzymasz odsetek, czy konieczne jest skorzystanie z innych usług banku, a także jaka kwota wymagana jest do otworzenia lokaty lub jak dużą kwotę możesz wpłacić na taki rachunek. Wszystkie te czynniki będą miały ogromne znaczenie dla Ciebie jako oszczędzającego.

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzać, koniecznie sprawdź produkty dla nowych Klientów, sprawdzą się doskonale z powodu wyższego oprocentowania oraz krótkiego terminu w którym lokata zostanie wygaszona.

Promocyjne oferty są jednak ograniczone warunkami, które warto poznać przed podpisaniem umowy.

Polecamy w szczególności Lokatę Happy, która gwarantuje odsetki o wysokości 4,00% w skali roku. Maksymalna kwota jaką można wpłacić na lokatę to 10 000,00 złotych, a termin na jaki zostaje zawarta umowa to 3 miesiące. Dodatkowym atutem lokaty jest zachowanie wypracowanych odsetek nawet w przypadku wypłaty gotówki przed ustalonym terminem.

Zmiany w oprocentowaniu lokat?

Analitycy zapewniają, że już na początku 2017 roku stopy procentowe NBP mogą zostać podniesione. Z pewnością wpłynie to w szybkim czasie na oprocentowanie kredytów, banki bardzo szybko podniosą oprocentowanie, przez co pożyczki staną się kosztowniejsze. Zmiana w przypadku lokat terminowych może nastąpić jednak z opóźnieniem. Choć możemy liczyć na wyższe oprocentowanie, banki nie będą miały korzyści w tym by zmieniać warunki oferowanych produktów. Jeżeli jednak chcesz poczekać na atrakcyjniejsze warunki, nie warto decydować się na lokaty o dłuższym terminie.