Lokaty wciąż atrakcyjne tylko dla wybranych

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z oszczędzaniem i nie masz pojęcia z jakiej oferty skorzystać by zyskać najwięcej? Nie musisz miesiącami sprawdzać informacji o produktach oszczędnościowych, wystarczy, że sprawdzisz jak prezentują się dostępne usługi i skorzystasz z pomocy fachowców, którzy są w stanie doradzić produkt dostosowany do Twoich potrzeb.

Lokata terminowa może być świetnym rozwiązaniem jeżeli obawiasz się inwestować swoje pieniądze i nie chcesz ryzykować brakiem zysków, czy nawet stratą części oszczędności. Depozyt w banku daje gwarancję, jakiej nie otrzymasz nigdzie indziej. Wraz z zakończeniem umowy, na Twoim koncie pojawi się zarówno cały wpłacony kapitał ale również wcześniej ustalona wartość odsetek wypracowanych w trakcie lokaty.

Promocje - tylko dla nowych Klientów

Osoby, które już od dłuższego czasu oszczędzają z pomocą lokat terminowych z pewnością mogą wyrazić swoje niezadowolenie pod względem niskich odsetek za zamrożenie pieniędzy w banku. Niemal od dwóch lat stopy procentowe NBP nie uległy zmianie i być może w tym roku także nie doczekamy się decyzji, na którą czeka wielu Klientów banków.

Korzystniejsze warunki otrzymać mogą wyłącznie usługobiorcy, którzy zaczynają swoją przygodę i planują założyć swoją pierwszą lokatę. Wyższy zysk otrzymasz decydując się na lokatę promocyjną, którą możesz znaleźć m.in. w Idea Banki oraz BGŻ Optima.

Oprocentowanie nawet kilkakrotnie wyższe od standardowego dostępne jest jednak wyłącznie w przypadku nowych Klientów, zatem są to produkty, które mają mniejszą dostępność i posiadają liczne ograniczenia.

O czym musisz pamiętać zanim zdecydujesz się na założenie lokaty? Zastanów się na jak długi okres możesz wpłacić pieniądze do banku, a także jaka kwota przewidziana jest przez instytucję jako maksymalna oraz minimalna. Istotne może być także to, czy wypłacając pieniądze przed wyznaczonym terminem bank wypłaci Ci wypracowane odsetki.

Lokata Happy i Lokata Bezkarna

Idea Bank oferuje 3 miesięczną lokatę, której oprocentowanie wynosi 4,00%, konkurencyjna Lokata Bezkarna dostępna w BGŻ Optima gwarantuje zysk o wartości 3,20% w skali roku. Są to obecnie najwyżej oprocentowane lokaty bankowe.

W przypadku Idea Banku musimy jednak pamiętać o tym, że maksymalna wartość jaką możemy wpłacić na lokatę to zaledwie 10 000,00 złotych, Lokata Bezkarna przewiduje, że będzie to kwota nie wyższa niż 100 000,00 złotych jednak dodatkowym wymogiem jest konieczność skorzystania z rachunku osobistego.

Obie lokaty możesz założyć online, dzięki czemu nie stracisz swojego wolnego czasu, a wszystkie formalności wypełnisz nawet w domu, o dowolnym dla siebie czasie. Aby zdobyć więcej informacji o lokatach jakie aktualnie dostępne są na rynku, lub zdobyć wiedzę o oszczędzaniu, zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji zamieszczanych na naszej stronie.