Najlepsza lokata na 12 miesięcy

Lokowanie pieniędzy w banku to wygodny sposób by powstrzymać się przed wydaniem oszczędności i ich zabezpieczeniem. Dodatkowo możesz cieszyć się odsetkami, które będą powiększały Twój kapitał. Nawet jeżeli oprocentowanie od kilku miesięcy nie jest wysokie, przeszukując oferty z pewnością natrafisz na usługi gwarantujące korzystne warunki spełniające Twoje wymagania. Większość osób decyduje się obecnie na lokaty krótkoterminowe ze względu na promocyjne oprocentowanie, szczególnie w przypadku lokat dla nowych Klientów. Co jednak wybrać gdy chcesz cieszyć się korzyściami lokaty przez dłuższy czas? W tym artykule dowiesz się więcej o lokatach długoterminowych, które związane są z umową na co najmniej 12 miesięcy. Zachęcamy do dalszej lektury i sprawdzenia rankingu lokat opublikowanego na naszej stronie.

Lokaty długoterminowe - na co uważać?

Zamrażanie oszczędności na długi okres może być bardzo wygodne, jednak wiąże się także z ryzykiem. Koniecznie poznaj minusy takich ofert zanim zdecydujesz się na podpisanie takiej umowy. Ulokowanie pieniędzy na lokacie na dłuższy czas może okazać się nietrafionym pomysłem jeżeli zechcesz z gotówki skorzystać przed terminem zakończenia lokaty. Większość lokat długoterminowych nie przewiduje wypłacenia zarobionych odsetek jeżeli umowa zostanie zerwana przed wyznaczonym terminem. Dlatego w przypadku niespodziewanych wydatków, Klient może stracić wypracowane odsetki, nawet jeżeli umowa zostanie zerwana kilka dni przed zapadnięciem depozytu.

Poza tym koniecznie pamiętaj, że oprocentowanie lokat podawane jest w ujęciu rocznym. Informacje, które dostarczają banki są bowiem mylące i często Klienci są nieświadomi tego ile faktycznie zyskają korzystając z konkretnego depozytu terminowego.

Aby mieć pewność zachęcamy do porównania lokat, ranking zapewnia rzetelne informacje, a także warunki jakich musi przestrzegać Klient oraz bank.

Jaką lokatę długoterminową polecamy?

Obecnie jedyną ofertą, która może konkurować pod względem oprocentowania z promocyjnymi lokatami, jest Lokata Direct + dostępna w Santander Consumer Banku. Lokata ma elastyczny okres trwania, od 1 miesiąca aż do 36 miesięcy zamrożenia oszczędności. W przypadku lokaty założonej na 24 miesiące możesz zyskać w skali roku aż 2,70%. Minimalna kwota jaką należy wpłacić by lokata została uruchomiona to 5 000,00 złotych. Lokatę możesz założyć zarówno w oddziale banku jak i online. Santander Consumer Bank nie wyznacza maksymalnej kwoty jaką można wpłacić na założoną lokatę. Bank dodatkowo nie ogranicza ilości założonych depozytów, co pozwala na elastyczne oszczędzanie i zakładanie lokat o umowach zawartych na zróżnicowany okres czasu.To szczególnie atrakcyjne gdy masz zaplanowanych kilka celów i nie chcesz zamrażać wszystkich oszczędności na dłuższy okres.