Czy promocyjna lokata faktycznie się opłaca?

Oszczędzając masz kilka możliwości zabezpieczenia swoich pieniędzy oraz zapewnienia sobie dodatkowych odsetek powiększającą sumę kapitału. Większość zainteresowanych szuka obecnie produktów promocyjnych, gdyż te standardowe mogą zniechęcać niskimi odsetkami. Czy warto wybierać lokaty, które dedykowane są tylko nielicznym usługobiorcom? W tym artykule podpowiemy Ci jakie atuty mają takie depozyty, a także co może Cię do nich zniechęcić. Przekonasz się w łatwy sposób czy lokata jest dla Ciebie odpowiednim produktem i łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o tym w jaki sposób zadbać o swoje oszczędności.

Stopy procentowe są bez zmian

Od wielu miesięcy Rada Polityki Pieniężnej nie decyduje się na zmianę stóp procentowych. Mimo pojawienia się inflacji, działania RPP nie zmieniają się i nic nie wskazuje na to by w tym roku stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego zostały podniesione. Jakie konsekwencje niesie to dla usługobiorców korzystających z ofert oszczędnościowych? Lokaty wciąż tracą, a oprocentowanie usług standardowych stoi w miejscu lub w najgorszym wypadku spada. Takie dane odstraszają wielu potencjalnych Klientów. Jak temu zaradzić? Na rynku dostępne są lokaty promocyjne o których bliżej pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach. Wyższe oprocentowanie zawsze przyciąga grono zainteresowanych, dlatego też oferty z korzystniejszymi odsetkami cieszą się chwilowo największą popularnością. Czy słusznie?

Atuty i wady lokat promocyjnych

Łatwa dostępność i wyższe oprocentowanie to główne atuty ofert, które zajmują obecnie najwyższe miejsca w rankingach lokat terminowych. Spełniając warunki banku możesz cieszyć się założeniem lokaty nawet w ciągu kilku minut. To ogromne ułatwienie i oszczędność czasu. Oprocentowanie w przypadku tych ofert potrafi być nawet kilkakrotnie wyższe, co oczywiście ma największy wpływ na atrakcyjność depozytów.

Wadami tych lokat jest wąskie grono odbiorców oferty. Tylko nowi Klienci banków mogą liczyć na korzystniejszą ofertę, minusem jest także krótki okres trwania lokaty oraz szereg ograniczeń oferty, które nie dotyczą standardowych lokat.

Poza umową zawierana maksymalnie na dwa lub trzy miesiące największą przeszkodą może być limit pieniędzy wypłacony na lokatę. Banki ograniczają maksymalną kwotę, która najczęściej nie przekracza od 10 000,00 złotych do 20 000,00 złotych. Ponadto usługobiorca nie może założyć więcej niż jedną lokatę co oczywiście jest przeszkodą gdy oszczędności zainteresowanego przekraczają maksymalną kwotę możliwą do zdeponowania.

Znajdź ofertę dla siebie

Jeżeli masz szansę by podpisać promocyjną umowę, nie wahaj się. Nawet jeżeli to oferta na kilka tygodni możesz dzięki niej podwyższyć swój kapitał i cieszyć się większymi zyskami. Skorzystaj z wniosków dostępnych online i załóż lokatę nawet w kilka minut. Jeżeli nie masz pewności, która z lokat będzie dla Ciebie najkorzystniejsza koniecznie zapoznaj się z rankingiem lokat lub kont oszczędnościowych, tam poznasz szczegóły ofert.