Lokaty - czy możemy liczyć na wyższe oprocentowanie?

Oszczędności warto umieścić na lokacie i cieszyć się dodatkowym oprocentowaniem, które systematycznie będzie zwiększać Twój kapitał. Ostatnie miesiące nie przynosiły dobrych wieści dla oszczędzających. Banki obniżały oprocentowanie tak bardzo, że wiele osób zrezygnowało z możliwości aktywnego oszczędzania. Z najnowszych badań wynika, że w bankach działających w Polsce kwota oszczędności zamrożona na lokatach terminowych zmalała o 20 mld złotych. Jednak warto zwrócić uwagę na sygnały, dotyczące zbliżającej się podwyżki stóp procentowych. Wpływ ma na to coraz korzystniejszy wynik gospodarki i konieczność podniesienia oprocentowania Narodowego Banku Polskiego przez Radę Polityki Pieniężnej. Warto więc na bieżąco śledzić zmiany w ofertach banków i wyczekiwać lokat zapewniających wyższy zysk.

4,00% na Lokacie Happy

Jeżeli już teraz chcesz skorzystać z lokaty, która faktycznie przyniesie Ci rzeczywisty zysk koniecznie zapoznaj się z ofertą Idea Banku. Lokata Happy to najlepszy przykład depozyty o promocyjnych warunkach. Usługa skierowana jest wyłącznie do nowych Klientów banku, przez co niestety jej dostępność jest ograniczona. Bank ma jednak więcej warunków dotyczących tej oferty, o których trzeba wiedzieć zanim podpisze się umowę.

Minimalna kwota, konieczna do założenia lokaty to 500,00 złotych natomiast maksymalna wartość oszczędności jaką Klient może wpłacić na depozyt to tylko 10 000,00 złotych. Dodatkowo usługobiorca może założyć tylko jedną Lokatę Happy, a okres na jaki zawarta jest umowa wynosi nie więcej niż 3 miesiące. Jednak oprocentowanie oszczędności, wynoszące nawet kilka razy więcej niż w przypadku innych lokat zachęca do złożenia wniosku i ulokowania środków na tym depozycie.

Czy warto zdecydować się na lokatę terminową?

Posiadając nawet niewielką sumę oszczędności warto zadbać o to by zarabiały one i zwiększały swoją wartość. Pozostawione na koncie osobistym nie przyniosą żadnego zysku, za to mogą być szybko wydane w przypływie chwili. Jeżeli nie chcesz wydać odłożonych pieniędzy i żałować swojej pochopnej decyzji lepiej zastanów się nad skorzystaniem z oferty dla oszczędzających, może to być zarówno lokata jak i bardziej elastyczny produkt jakim jest konto oszczędnościowe. Uchronisz się przed zbyt impulsywnymi zakupami, a przy okazji, otrzymasz odsetki, które w dłuższym okresie czasu pozwolą zauważyć zwiększający się kapitał.

Ranking lokat

Jeżeli nie orientujesz się w produktach bankowych nie musisz się obawiać. Skorzystaj z naszej pomocy i sprawdź bezpłatny ranking. Szybko przekonasz się, które usługi są odpowiednie dla Twoich wymagań i być może zdecydujesz się wysłać darmowy wniosek do banku i założyć lokatę bez wychodzenia z domu. Wystarczy Ci kilka minut, a Twoje oszczędności zaczną pracować i przynosić zysk.