Fakty o lokatach terminowych

Lokaty terminowe są zaraz po kredytach gotówkowych najbardziej znanymi usługami banków. Zamrożenie swoich pieniędzy na koncie bywa nie tylko zyskowne ale także całkowicie bezpieczne. To właśnie jeden z najważniejszych atutów tego produktu. Każdy Klient decydujący się na oszczędzanie i inwestowanie swoich pieniędzy w ten sposób ma pewność, że wraz z zakończeniem umowy otrzyma zwrot całego swojego kapitału, a także zgodnych z oprocentowaniem odsetek.

Załóż lokatę bez wychodzenia z domu

Popularność lokat spowodowana jest także łatwym dostępem do tych usług i minimalizacją formalności wymaganych do uruchomienia konta. Aktualnie większość banków udostępnia swoje produkty całkowicie online, a założenie lokaty trwa dzięki temu zaledwie kilka minut. Aby pieniądze znalazły się na lokacie wystarczy szybki przelew z konta indywidualnego.

Praktycznie jedynym warunkiem jaki usługobiorca musi spełnić, jest wpłata minimalnej kwoty, wymaganej do otwarcia konta. Dodatkowo część lokat ogranicza maksymalną wartość jaka może zostać zdeponowana. Większej ilości warunków wyznaczonych przez bank mogą spodziewać się wyłącznie Klienci, którzy zechcą skorzystać z promocji dotyczących wyższego oprocentowania środków (np. dla nowych Klientów banku).

Dużą zaletą lokat jest ogromny wybór wśród produktów. Lokaty terminowe można dowolnie dostosować do swoich potrzeb, wystarczy wybrać najkorzystniejszą dla siebie umowę. Poza zwykłymi ofertami, możesz wybrać m.in. lokatę z miesięczną wypłatą odsetek, lokaty różnią się także ze względu na okres trwania umowy, od 1 dniowych po kilkuletnie.

Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt

Jeżeli zdecydujesz się na lokatę musisz pamiętać, że wcześniejsze wypłacenie swoich oszczędności może spowodować utratę wszystkich lub części odsetek. Należy zatem wcześniej dobrze zastanowić się nad swoimi potrzebami. Jeśli nie masz pewności czy w najbliższym czasie te dodatkowe pieniądze nie będą Ci potrzebne, może okazać się, że korzystniejsze będzie konto oszczędnościowe lub lokata z bardzo krótkim okresem zapadalności.